Tuzaklardan sakınmak için ilk ipucu diyette olduğunuz düşüncesinden çıkmaktır; çünkü bugün diyette olmak demek bir gün diyette olmamak demektir. Hem kendinize hem de başkalarına daha sağlıklı beslenmek ve daha hareketli olmak için yaşam tarzınızı değiştirmeye çalıştığınızı söylemeniz daha doğru olur.

Diyet tuzaklarından kaçınmak ya da daha olumlu bir deyişle, zayıflamak ve öyle kalmak için yaşam tarzınızı nasıl değiştirebileceğinizi bulmak için en etkili tavsiyelerden biri DÖP gönüllülerinden biri olan Helen McGraneden geliyor. Fx15 zayıflama hapı ile diyet yapmadan sağlıklı ve doğal zayıflama sağlayacaksınız. Asla diyet tuzaklarına kapılmayın fx15 size kesin çözüm verecek. Helen günlük şeklinde kaleme aldığı yazısına şöyle bir başlık koymuş: Doğruyu söylemek ( Nasıl zayıflanır ve öyle kalınır).

Günlükten alınmış bir bölüm

Temmuz 1998: hayret doğrusu, diyabetin önlenmesine yönelik ülke çapındaki bir çalışmaya katılmaya aday olduğumu görüyorum. Bunun suçlusu olsa olsa genetik mirasımdır; beklide iyice çoğalan kilolarımın bir hediyesi de olabilir.

Annemde herhalde gebelik diyabeti vardı ki, doğurduğu çocukların dördü de dört kilonun üstündeydi. Altmış yaşında diyabet tanısı kondu ve ölünceye kadar ilaç kullandı. Dayımda yaşlılığında diyabete yakalandı.

Şu anda ben annemden uzun yaşamış durumdayım. Kilom son on yılda çok arttı. Zayıflamaya ne kadar geç başlarsam, glikoz toleransı bozukluğunun ortaya çıkması o kadarda yakın olacaktır.